Najlepsza pizza w mieście

Pytania do Eksperta część 4 – Najlepsza pizza w mieście

Tosiek

Wszyscy Czytelnicy (a przynajmniej ci, którzy w ogóle mają zwyczaj się spodziewać) spodziewali się pewno, że Tosiek wystąpi jako pierwszy, ponieważ ma na imię Antoni. Jednak okazało się, że Tosiek to Tosiek i musi być na „T”. Dla mnie też było to pewnym zaskoczeniem. Ale cóż? Widać tak musiało być.

Naszym Ekspertem jest dziś Antoni czyli Tosiek, wybitny specjalista od pizzy. W celu wyrażenia swojej opinii Ekspert zażądał wizyty w restauracji.

Dziadek i Babcia wykonali odpowiedni risercz, przełożyli swoje zajęcia i w wyznaczonym dniu odebrali eksperta ze szkoły.

W restauracji Ekspert przestudiował kartę (z niewielką pomocą, gdyż były tam głupie słowa w obcych językach). Następnie wybrał pizzę skomplikowaną, a potem uprościł ją rezygnując po kolei z różnych składników, aż wyszła mu margherita, ale w cenie dwóch margherit, bo się inaczej nazywała. Tego typu podejście nazywamy profesjonalnym. Tak mi się wydaje. Bynajmniej.

Po zjedzeniu pierwszego kawałka ekspert popadł w zamyślenie.

Dziadek: Tosiu, jaką pizzę lubisz najbardziej?

Tosiek: Najbardziej to lubię najlepszą.

Ta niezwykle rozsądna odpowiedź, na którą niewielu by wpadło, wprawiła Dziadka w zdumienie.

D.: A najlepsza to która?

T.: (Po głębokim namyśle) No… W restauracji nie można dostać dobrej pizzy.

D.: Tak?? A gdzie można?

T.: U nas w domu. Mama robi najlepszą. Moja mama.

D. A czemu chciałeś do restauracji?

T. Dziadku! To jasne! Chciałem się upewnić.

Dziękujemy Ekspertowi i wiemy już gdzie udać się na najlepszą pizzę w mieście. I gdzie się nie udawać..

Jak wynika z tego odcinka czasem można dobrze wiedzieć, ale i tak warto sprawdzić. Mnóstwa odkryć naukowych dokonano w ten sposób.

A może i wszystkich nawet??

tagi: restauracja  tosiek  pizza  mama

14 marca 2024 16:13

Henry @lukasz-swiecicki
14 marca 2024 16:55

Wnuki są bardziej pocieszne niż dzieci ;-)

Alfatool @lukasz-swiecicki
14 marca 2024 17:39

Najlepsze wnuki, jak pizza - u mamy.

14 marca 2024 22:23

Też tak uważam i poza miastem też.

atelin @lukasz-swiecicki
15 marca 2024 11:47

Dziadek: Tosiu, jaką pizzę lubisz najbardziej?

Tosiek: Najbardziej to lubię najlepszą.

Dawno temu był taki program w IIIPR, w "Powtórce z rozrywki", pt. "Dzieci wiedzą lepiej". Tam Katarzyna Stoparczyk rozmawiała z przedszkolakami na "poważne" tematy. Oj, były perełki w odpowiedziach, oj były.

Kiedyś Tosiek zapyta się dziadka: kto to jest Chuck Norris i ile zrobił pompek?

Poprawna odpowiedź dziadka: wszystkie. Żeby nie było, że tylko dzieciaki są wygadane.