Pytania do eksperta cz. 4 - czyli najlepsza pizza w mieście

Pytania do eksperta część 4 – Najlepsza pizza w mieście

Naszym ekspertem jest dziś Antoni, wybitny specjalista od pizzy. W celu wyrażenia swojej opinii ekspert zażądał wizyty w restauracji. Dziadek i Babcia wykonali odpowiedni research, przełożyli swoje zajęcia i w wyznaczonym dniu odebrali eksperta ze szkoły.

W restauracji ekspert przestudiował kartę (z niewielką pomocą, gdyż były tam głupie słowa w obcych językach). Następnie wybrał pizzę skomplikowaną, a potem uprościł ja rezygnując po kolei z różnych składników, aż wyszła mu margherita, w cenie dwóch margherit, bo się inaczej nazywała. To jest profesjonalne podejście.

Po zjedzeniu pierwszego kawałka ekspert popadł w zamyślenie.

Dziadek: Tosiu, jaką pizzę lubisz najbardziej?

Tosiek: Najbardziej to lubię najlepszą.

Ta niezwykle rozsądna odpowiedź, na którą niewielu by wpadło, wprawiła Dziadka w zdumienie.

D.: A najlepsza to która?

T.: W restauracji nie można dostać dobrej pizzy.

D.: Tak?? A gdzie można?

T.: U nas w domu. Mama robi najlepszą. Moja.

D. A czemu chciałeś do restauracji?

T. Dziadku! To jasne! Chciałem się upewnić.

Dziękujemy ekspertowi i wiemy już gdzie udać się na najlepszą pizzę w mieście. I gdzie się nie udawać..

tagi: ekspert  tosiek  pizza

15 kwietnia 2022 19:25

Zyszko @lukasz-swiecicki
15 kwietnia 2022 19:57

Niezwykle logiczne i rozsądne podejście. To znaczy niezwykle wg. kryteriów  dorosłych bo dla dzieci to norma.Plus.

SalomonH @lukasz-swiecicki
16 kwietnia 2022 11:46

Dzieci zawsze uważały, że moja pizza jest najgorsza we wszechświecie, co mnie zmuszało do ciągłego podnoszenia umiejętności, chociaż od dzieci uznania i tak nigdy nie dostałem, to za to wnuki i cała reszta świata, uważa, że robię najlepszą. I ja się z nimi prawie zgadzam, prawie, bo bywam zaskakiwany, nawet w restauracji :)

szsz @lukasz-swiecicki